Faizsiz Araba Nasıl Alabilirim?

Araç sahibi olmak isteyen kişiler aracın bedelinin tamamını biriktirerek satın alması çok uzun süre alabilir. Bu durumda araç bedelinin bir kısmına sahip ancak kalan kısmını aylık taksitlerle ödeyebilecek alıcılar için bankaların ve satıcı kuruluşların sağladığı finansmanlar faydalı ve kazançlı bir yol olmaktadır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus taksitli alımlarda kullanılan finansmanın maliyeti olacaktır.

Bankalar sağladıkları krediyi piyasa koşullarına göre belirlenen faiz oranları ile kullandırtmak da ve taksitlerin hesapları da bu faiz oranlarına yansımaktadır. Bankaların dışında finansman sağlayan bir diğer kaynak ise sıfır ya da ikinci el araç satışı yapan kurumsal firmalardır. Araç satışının daha cazip hale gelmesi ve araç satışının artması için bu firmalar faizsiz araba kredisi gibi seçenekler sunabilmektedirler.

 Faizsiz Araba Kredisinin Koşulları Nelerdir?                 

Genelde 0 km araç satışlarının teşvik edilmesi için kullanılan faizsiz araba kredileri araç bedelinin belli bir kısmını kısa süreli geri ödemeler için sağlanması amacıyla kullandırılmaktadır. Aracın değeri, alıcının aylık gelir miktarı ve alıcının aylık gelirinin düzenli olup olmaması gibi durumlar kullanılacak kredinin miktarını ve süresini belirleyecektir. Kredinin faizsiz olması geri ödemelerde ödenen paranın maliyetinin olmamasından dolayı alıcılar için kazançlı bir yöntemdir.

Alıcının ödeme ve gelir durumuna göre faizsiz kredi kullanmanın yanında senetle araba satışı yapan firmalar da mevcuttur. Senetle araba satışına bankalardan kredi kullanmakta sorun yaşayan alıcılar için alternatif bir yöntemdir. Bankalar için gerekli şartların sağlanmamış olması finansmanı sağlayan kişi ya da kuruluş tarafından risk oluşturduğu için senetle taksitlendirilen borç tamamlanana kadar araç üzerine rehin konmaktadır.

Faizsiz Araba Kredisinin Sağladığı Avantajlar

Araç alımların aracın toplam maliyetini kullanılan kredinin faiz oranları belirlemektedir. Faiz oranlarının artması aylık taksitleri ve dolayısıyla aracın toplam maliyetini arttıracağından alıcılar düşük faizli ya da faizsiz kredi seçeneklerini tercih etmelidirler. Araba alıcılarına sunulan peşin, kredili ya da peşinatsız araba satışı seçeneklerinden bütçelerine en uygun olanı seçerek istenilen araca sahip olunabilir. Araç maliyetlerinin düşmesi araç satışları arttıran en önemli etkenlerdendir.

katilimevim-sabit-reklam