Denizli’de Araba sahibi olmak

 

Büyük şehirde yaşayanlar ve gezmeyi sevenler için araba büyük bir ihtiyaçtır. Günümüz yaşam şartlarının zorlukları göz önünde bulundurulduğunda insanların geneli taksit öder gibi Araba sahibi olmak istemektedir. Varsa birikiminin hepsini arabaya yatırarak zor zamanlarda darda kalmamak için taksiti tercih ederler. Peşin parası olan zaten nerden nasıl alayım diye düşünmez direkt markanın bayisine veya galeriye giderek aracını alır.

Yüklü birikmişi olmayanlar ise Taksitle Araba alma yollarını araştırır. Taksitle araba alma imkanları şunlardır:

  • Galerilerden veya online satış yapan sitelerden senetle almak
  • Kamu veya özel bankalardan taşıt kredisi almak
  • Katılım bankalarından taşıt kredisi almak
  • İmece usulüyle hizmet veren kurumlardan almak

Yukarıdaki seçeneklerin her birinin avantaj ve dezavantajları olabilir. Kişi karşılaştırma yaparak bütçesine en uygun olanı belirlemelidir.

Denizli’de Taşıt Kredisi Almak

Taşıt kredisi, araba almak için bankalardan çekilen kredidir. Kamu, özel ve katılım bankaları taşıt kredisi vermektedir. Kamu ve özel bankaların verdiği taşıt kredisinde faiz vardır. Fakat katılım bankalarınınkinde faiz yoktur. Çünkü katılım bankaları kar payı ile işlemektedir. Taksitle araba almak için taşıt kredisi dıştan cazip gelebilir. Ancak taşıt kredisi almaya niyet eden kişinin peşinatının hazır olması gerekir.

Peşinat ne kadar olacak? Düşüncesinde olanlar için hemen söyleyelim. Alacağınız aracın değerinin %30’u peşinat olarak istenecektir. Yani 200 bin liralık araba alacaksanız 60 bin hazırlamalısınız. Kredi olarak çkeceğiniz 140 bini 140 bin olarak geri ödemiyorsunuz. 140 binin üzerine faiz, dosya masrafı, sigorta masrafı gibi ek masraflar eklenince çok daha fazlasıyla geri ödenecektir.

Denizliler Dayanışmayla Araba Alıyor

Dayanışma, Türk milletinin en önemli özelliklerindendir. Bir kişinin ihtiyacı varsa diğerleri ona yardımcı olur. Araba sahibi olmak isteyenler bir araya gelerek, dayanışarak hedeflerine ulaşabilmektedir. Dayanışmayı sağlayan kurumlar var. Bu kurumlar peşinatsız, kredisiz ve faizsiz bir şekilde hizmet vermektedir. Annelerin altın gününün profesyonel hale gelmiş şeklidir.

Kişi almak istediği aracın fiyatını, kaç taksitte ödeyeceğini ve her ay ne kadar ödeyebileceğini belirler. Ardından kurumda bulunan gruplardan ödemeyi planladığı vade sayısının olduğu gruba dahil olur. Bu gruptaki kişilerin hangi ay arabasını alacağı; noter huzurunda çekilen kura ile belirlenir.

 

katilimevim-sabit-reklam