Bursa’da senetle araba alma avantajları

Büyüyen şehirlerden ve yoğunlaşan iş hayatından dolayı günümüzde araba yaşamın temel ihtiyaçlarından biri haline gelmiş durumda. Birinci veya ikinci el fark etmeksizin taşıt almak isteyenler senetle araba yolunu kullanmaktadır. Senetle iş yapıp maddi zarar görmüş olanların varlığı acaba senetle almak doğrumu sorularının sorulmasına neden olmaktadır.

Kredi faiz oranları yükselmeden önde çoğunluk araç alırken bankalardan taşıt kredisi almayı tercih ederdi. Fakat faiz oranlarının artması geri öderken araç fiyatlarını çok artırdığından dolayı günümüzde pek tercih edilmemeye başladı. Taksitle araba almak için birçok farklı yöntem olduğundan dolayı kredinin yükü altında ezilmek yerine o yollara başvurulmaktadır. Krediye göre daha uygun olması ve daha fazla taksit imkanı tanıdığından dolayı senetle araba almak tercih edilir oldu.

Senetle Araba Almanın Önemli Unsurları

Banka kredisine göre daha avantajlı ve patrik yöntem olan senetle araba alma konusunda dikkat edilmesi gereken iki önemli unsur vardır. Bu unsurlar:

  • Senetle arabanın nerden alınacağı
  • Hangi aracın satın alınacağı

Araba almak için yola çıkmadan önce peşinatın hazırlanması gerekir. Peşinatsız araba almak banka kredilerinde asla mümkün değildir. Senetle alınan yerlerde ise pazarlık ihtimali bulunur. Yüzde 30 ile 50 arasında peşinatla işlem yapılsa dahi bazı galeriler yardımcı olmaktadır.

Senet konusunda zarar görmemek için nerden alınacağı çok önemlidir. Senet, faizsiz araba seçenekleri arasında olmamasına rağmen çok fazla tercih edilmektedir. Fakat kurumsal ve marka haline gelmiş yerlerden senetle araba alındığında hiçbir sıkıntı yaşanmaz.

Bursa’da Senetle Araba Almak Mantıklı Mı?

Profesyonel olmayan ve markalaşmamış yerlerden senetle araba alındığından beklenmedik faizler ve ek ödemelerle karşılaşmak mümkündür. Senet ve banka kredilerinin dışında faizsiz işlem yapan katılım bankalarından ev ve araba almak mümkündür. İslam dininin yasakladığı faize girmeden Kiradan kurtulmak isteyenler için güzel imkanlar sunan katılım bankaları belli oranda peşinata denk gelen ödeme talep etmektedir.

Faizsiz, peşinatsız ev ve araba almak isteyenlere bayanların altın günü mantığının gelişmişi bir sistemle hizmet veren firmalar yardımcı olmaktadır. Kredisiz ev ve araba almanın en garanti ve mantıklı yolu olan bu firmalarda kişiler kurulan gruplara dahil olarak ev ve araba alma konusunda birbirlerine destek olmaktadır. Yapılan kura ile her ay bir kişi aylık yatırılan paralarla ev veya araba sahibi olmaktadır. Bütün grup üyeleri ev veya arabasını alana kadar ödemeler devam eder.

katilimevim-sabit-reklam