Bursa’da Araba sahibi olmak

Bursa’nın gezilecek ve görülecek çok fazla mekanı bulunur. Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerle donatılmış olan kenti rahat dolaşabilmek için özel arabanın olması gerekir. Toplu taşımayla zaman harcamak istemiyorum diyenler Taksitle Araba alma yollarını araştırmaktadır. Bursa’da taksitle araba alabilmek için çok fazla alternatif bulunur. Bunların başında galeriler gelir.

Galeriler peşin veya senetle araba satmaktadır. Çok fazla galeri bulunduğundan ve senet işinde güven önemli olduğundan bilinen ve tanınan galeriler tercih edilmelidir. Güvenilir olmayan galerilerden senetle araba alındığında sonrasında mağduriyetler yaşanabilir. Senedin tek parça olmaması gerekir. Her ay ödenen taksitten sonra senet alınmalıdır. Tek parça olması müşteriye sıkıntı doğurabilir. Galeriler normalde peşinat isterler. Fakat peşinatı olmayanlara peşinat bedelini taksitlere bölerek yardımcı olunmaktadır.

Bursa’da Krediyle Araba Almak

Kamu veya özel bankalardan alınan taşıt kredileri araba sahibi olmak isteyenlerin tercih ettikleri bir yöntemdir. Faiz, bankaların kazanç noktasıdır. Her türlü kredide bankalar faizi kullanmaktadır. Kredi olarak çekilen miktarın üzerine faiz eklenerek daha fazla bir miktar olarak geri ödenir. Son zamanlarda faiz oranlarının yükselmiş olması alınan miktarın kat ve kat fazlası anlamına geldiği için pek rağbet görmemektedir.

Taşıt kredisi almak isteyenlerin kredi notunun yüksek olması gerekir. Kredi notu; kredi kartlarını düzenli ödemek, kredi ödemelerini aksatmamak gibi kriterlere göre verilir. Şayet kredi notunuz düşükse hiç taşıt kredisini düşünmeyin. Ayrıca bankalar kredide taşıtın değerinin hepsini çektirmezler. %70’e denk gelen miktarını kredi olarak verirken geri kalanını peşinat olarak alır. Birikiminiz yoksa krediden uzak durun.

Bursa’da Kredisiz Peşinatsız Araba Almak

Peşinat yok, kredi yok, faiz yok. 3’ü bir arada harika görünmekte. Bunları görenler bu gerçekten mümkün mü? diye sorabilir. Evet Bursa’da ve ülkemiz genelinde hizmet veren kredisiz, faizsiz, peşinatsız araba alma fırsatı veren kurumlar var. Yıllar öncesinde tek bir tane olarak kurulan kurumların sayısı günümüzde arttı. Bu artışın nedeni insanların araba almalarını kolaylaştıracak fırsatla sunmaktadır.

Annelerin altın günü mantığının kurumsallaşmış hali olan bu kurumlar dayanışmaya dayalıdır. Nasıl ki günlerde insanlar bir araya gelecek her ay birinin ihtiyacı karşılanır. Aynı mantık bu kurumlarda ev ve araba için gerçekleştirilir.

katilimevim-sabit-reklam