Bir Arabam

Yaz aylarında pikniğe ve gezmelere gitmek için, kış aylarında soğuktan etkilenmeden ulaşım sağlamak için herkes bir arabam olsun ister. Araba ailelerin temel ihtiyaçları arasındadır. Özellikle büyük şehirlerde ulaşımın meşakkatli olduğu bir gerçektir. Zorlukları yaşamak istemeyenler taksitle araba almak için yollar araştırmaktadır. Aylık belli miktarda geliri olanlar için arabanın taksitle alınması ödeme kolaylığı oluşturduğundan çok fazla tercih edilir.

Taksitle araba almak denilince ilk akla gelen bankalardan taşıt kredisi almaktır. Fakat taşıt kredisi alabilmek için kredi notunun iyi olması gerekir. Kredi notu düşük olanlar kredi alamazlar. Ayrıca kredi faizlerinin yükselmesi, dosya masrafları insanları krediden uzaklaştırmaktadır. Bu durum kişileri faizsiz araba almak yöntemlerine yönlendirmektedir.

Bir Araba Almak Zor Değil

Bundan birkaç yıl öncesine kadar araba lüks harcamaya girerdi. Fakat zamanla araba lüks olmaktan çıkıp ihtiyaç haline geldi. Bundan dolayı taksitle araba almak istiyorum diyenlerin sayısı her geçen gün arttı. Artan talep farklı alım yöntemlerinin gelişmesine neden oldu. Kredi yükünün altına girmek istemeyenler için markaların yaptığı sıfır araba kampanyaları alıcılara güzel imkanlar sunmaktadır.

Marka ve galeriler yıllık araç satışı cirosunu yakalamak için bazı kampanyalar gerçekleştirmektedir. Otomobil kampanyaları arasında sıfır faizli ve peşinatsız olanlar bulunmaktadır. Birikim yapmakta zorlananlar için bu kampanyalar harika fırsatlar ve indirimlerle araç sahibi olmayın kolaylaştırır. Dileyenler otomobil kampanyalarını takip edebilir dileyen ise yılın her günü faizsiz araç alma fırsatı sunan diğer yöntemleri değerlendirir.

Faizsiz Otomobil Alma Yöntemleri

Faizli yöntemler başlangıçta can simidi gibi düşünülmektedir. Fakat faiz aracın fiyatını olduğundan çok daha fazlaya çıkarmaktadır. Bundan dolayı faizsiz taksitle araba alma imkanı veren katılım bankalarının imkanlarına göz gezdirilebilir. Katılım bankaları faizsiz araç kredisi verir. Fakat peşinat talep ettiğinden dolayı birikimi olmayanlar için cazip imkanlar sunmaz. Aracın fiyatına göre talep edilen peşinat miktarı değişir.

Birikimi olmayanlar için dayanışmaya dayalı kurumların imkanları daha uygundur. Peşinatsız taksitli araba alma düşüncesinde olanlar kesinlikle bu kurumlarla iletişime geçmelidir. Klasik altın günü mantığı ile işleyen kurumlarda kişiler istedikleri yerden istediği marka otomobili alma hakkına sahiptir. Kaç ay ödeme yapmak istediğini ve ne kadarlık ödeme yapacağını kişi kendi belirlediğinden ödeme sıkıntısı yaşatmaz.

katilimevim-sabit-reklam