Bir Arabam Olsun

Ülkemizde araba hayali kuran, yedisinden yetmişine o kadar çok insan var ki bunlardan biri de benim. Hala bir arabam yok ama bir kız çocuğu olmama rağmen, küçüklüğümden beri hayalimdir bir arabamın olması, bir gün olacağını temenni ediyorum😊 Özellikle erkek çocukları hep oyuncak arabalarla oynadıkları için daha erken yaşta bir arabam olsun diye hayal kurmaya başlarlar. Bunun için öncelikle hedeflerimizi biraz daha yüksek tutup nasıl para kazanırım ona odaklanmalıyız. Kazancımız iyi olursa dilediğimiz arabayı da alabiliriz. Parası olanlar istediği arabayı alabilirken, parası  olmayanlar taksitle ya da vade farkı ödemek zorunda kalıyor. Günümüzde araba almak için, bir araba sahibi olmak için şartlar o kadar iyileştirilmiş ki karşımıza bir sürü fırsatlar sunuluyor.  Nakit paramız yoksa bile, taksitle araba alma veya senetle araba alma fırsatları var artık.  Ayrıca bankaların birçoğu faizsiz kredi imkanı da veriyor. O halde sağlam ve güzel bir arabam olsun istiyorsak eğer bunun için sizlere birkaç öneride bulunacağım istifadeli olacağını umuyorum.

Sağlam Bir Arabam Olsun

Bir arabam olsun istiyorsak en başta ciddi araştırma yapmamız gerekiyor. Manuel vites mi olsun yoksa otomatik vites mi çok önemli. Genelde bayanların tercihi otomatik vitesten yana oluyor neden mi? Çünkü kullanımı çok rahat, biz bayanlar vites değiştirmeyi pek beceremiyoruz😉 Yapılacak en iyi araştırmalardan biri de motorlu taşıtlar vergisidir. Bazı araçların vergisi çok fazla oluyor, almaz olaydım bu arabayı diye dedirtiyor bize. İllaki sıfır bir arabam olsun diye de tutturmayalım, ikinci el almak en mantıklısı çünkü eninde sonunda kaza yapılıyor zaten. Bir arıza olduğunda yedek parçaya ihtiyacımız olacaktır bu yüzden yedek parça fiyatları uygun ve kolay bulunabilen araçlar tercih edilmeli.

Araba Alma Yöntemleri

Araba almak istediğimizde karşımıza birçok araba alma yöntemleri çıkıyor. Bunlar taksitle, senetle, faizsiz ya da dar gelirliler için uzun vade az taksitle araba alma gibi yöntemlerdir. Özellikle Birarabam ile vade ya da faiz farkı ödemeden dar gelirli aileler araba sahibi olabilirler. Bir arabam olsun istiyorsak bu yöntem çok cazip gelebilir.

 

 

katilimevim-sabit-reklam