Bankaya Kredi Borcu Olanlar Nasıl Araba Sahibi Olabilir?

Ülkemizde hizmet veren çok sayıda özel ve devlet bankası vardır. Bankaların en temel gelir kalemleri içinde verdikleri krediler bulunur. Konut, ihtiyaç ve taşıt kredisi en fazla alınan kredilerdir. Banka verdiği kredinin üzerine kendi şartlarında belirlediği faiz oranını, dosya masrafını, ek ödemelerini ekleyerek müşterisinden geri alır. Faiz oranları ve diğer masraflar bankadan bankaya değişir.

Alınan kredi tutarından daha fazlası geriye ödendiğinden dolayı kişileri zaman zaman zorlar. Bütçe hesaplaması da doğru yapılamadıysa kredi ödemelerinde aksamalar yaşanır. Kredisini ödeyemeyip veya kredi ödemesi olduğu halde yeniden kredi çekmek isteyenlere bankalar tedbirli yaklaşır ve genellikle yeni kredi vermezler. Zaten kredisini ödemeyenlerin kredi notu düşeceğinden yeni kredi alamazlar. Bu durumda olanlar galeriden senetle araba alabilir.

Galeriden Senetle Araba Almak

Borç yiğidin kamçısıdır diye bir söz vardır. Borcu olan kişiler kendilerine yeni seçenekler bulmak için atağa geçerler. Yapılan atak sonucunda bulunan seçeneklerden birisi galerilerdir. Galeriler araba satan kurumlardır. Çeşitli markaların araçlarını satarlar. Galeriden araç alan kişiler banka ile muhatap olmazlar. Onun yerine galeri sahibi kendi adına bankadan kredi çeker.

Galeri sahibi aldığı kredinin üzerine kendi üzerine düşen payı da ekleyerek müşterisine aracı satar. Hem banka faizi hem de galerinin payı aracın fiyatını yükseltir. Galerici yüksek fiyattan senetle arabayı müşterisine verir. Yüksek olması problem değil diyorsanız da galericinin güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz. Galeriden alınan arabanın ödemeleri aylık yapıldığında çoğunluk tarafından taksitle araba almak gibi değerlendirilir.

Kredi Borcu Olana Dayanışma Önerisi

Kredi notu diye bir olgu var. Kredi notu, kişinin bankalarla olan finans işlerinin puanlanmasıdır. Kredi borcu var ve kişi ödemiyorsa notu düşer. 90 günlük süreci doldurduğu halde ödemeyen yasal takibe girer ve kara listeye alınır. Kredi borcunun ödenmemesi bankalar için ciddi bir problemdir. Kredi notu, banka kredi verir mi vermez mi, kredi için gerekli evraklar gibi gibi detaylarla uğraşmak istemeyenlere için çok güzel bir seçenek var.

Annelerimizin altın günün genelleştirilmiş haliyle hizmet veren kurumlar çok büyük fırsatlar sunar. Katımevim gibi kurumlar dayanışmayla insanların birbirini araba sahibi ettikleri işletmelerdir. Kredisiz, faizsiz ve peşinatsız araba için müthiş avantajlar sunduğundan dolayı son zamanlarda çok fazla talep görmektedir.

katilimevim-sabit-reklam