Araç Kredisi Kullanmak İçin Kasko Zorunlu Mu?

Kasko, araç kredisi için müşteri veya banka tercihine göre değişir. Araç sahibinin gerek görüp görmemesine bağlı kendi keyfi tercihidir. Ancak araç kredisi için çalışılan bir bankanın müşterisi ile arasındaki ilişki zorunlu kılabiliyor.

Bankalar taşıt kredisi kullandırma sürecinde kaskoyu tercihe bırakıyor veya zorunlu kılıyor. Banka kendi prensipleri ile şekillenen bir süreçtir. Kasko, araç üzerindeki riskin sigorta şirketi ile paylaşılması adına yapılıyor. Bankaların kendine ait kasko fırsatları da vardır. İstenildiği sürece yararlanılabilir. Bu banka ile müşteri arasındaki bir güvencedir. Kasko yasal bir zorunluluk değildir ancak riskleri karşılama bakımından oldukça faydalıdır.

Araç Kredisi Faiz Oranları

Sıfır faizli araç kredisi ile araç sahibi olmak artık çok kolay katılımevim alternatif seçenekler ile faizsiz araç sahibi olmanızı sağlayacaktır. Bütçeniz ne olursa olsun araç almak için artık yüksek kredilere ihtiyacınız olmayacak. Araç kredisi faiz oranları bankadan bankaya değişir. Bankanın bütçe, kredi miktarı gibi özellikler ile banka kredisi faiz oranları değişmektedir.

Almak istediğiniz araç ile birlikte kredi miktarı ve faiz oranları da farklılık gösterecektir. Bazı detaylar ile birlikte kredi başvurunuz onaylanmayabilir. Örneğin sigortalı olmanız en az 6 ay çalışıyor olmanız gerekir. Devam eden borcunuz var ise borcunuzu düzenli olarak ödüyor olmalısınız. Şartları ne kadar yerine getirirseniz o kadar araç almaya yakın olursunuz.

Araç Kredisi Şartları

Başvurularınızın banka tarafından incelenmesi ve kabul edilmesi için öncelikle 18 yaşını doldurmanız gerekir. Belli bir gelirinizin bulunması, bu geliri belgelendirmeniz ve başvuru sırasında  belgeleri doğru bir şekilde doldurmanız gerekir. Bunların yanı sıra talep edilecek bazı belgeler vardır. Araç kredisi şartlarını yerine getirdiğiniz sürece başvurunuzun onaylanması hızlanır.

Zamanla değişen hayat şartları ve bütçelerin değişmesiyle birlikte mal sahibi olmakta zorlaşmıştır. Katılımevim sıfır faizsiz araç kredisi ile bu süreçte kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca otomobil kampanyaları ve senetle araba alma fırsatı sunacaktır. Kısa bir zaman aralığında faizsiz sizi yormayan taksitlerle araç sahibi olabilirsiniz. Araç kredisi hesaplama ile ön hesaplama yapıp bütçenize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

katilimevim-sabit-reklam