Araç Kredisi Kullanmak İçin Kasko Zorunlu Mu?

Present car

İkinci el ya da sıfır olsun, peşinatınız olsun ya da olmasın kimin aklına gelmez ki araç kredisi kullanarak araba sahibi olmak. Çoğumuzun hayalidir. Bir arabam olsun, rahat rahat istediğim yere gideyim geleyim. Uygun faiz oranlarından yararlanarak araba sahibi olmanın tam zamanı. Bankaların % 0,9 oranına varan faizleri ile istediğiniz arabayı almanız artık mümkün.

Araç kredisi kullanmak için banka sizden bazı koşulları yerine getirmenizi isteyecektir tabi. Bunlardan biri de kasko olabilir. Yasal olarak araç kredisi kullanmak için kasko zorunlu olmasa da bankalar işbirliğinde oldukları sigorta şirketlerinden kasko yaptırmanızı şart koşabilir. Bu durumda en uygun araç kredisi hangisidir araştırmanız, maliyetleri karşılaştırmanız avantajınıza olacaktır.

En Uygun Araç Kredisi Hangisi?

Araç kredileri en fazla altmış ay vade ile verilmektedir. Bu süre sizin bütçenize uygun olmayabilir. Ödeme güçlüğü yaşamak istemiyorsanız taksitle araba almanın başka yolları da var. Katılımevim size peşinatsız, faizsiz, vade farksız, bütçenize uygun ödeme planları ile araba sahibi olmanın yolunu açıyor. Bu sayede kendi belirleyeceğiniz taksitlerle, zorlanmadan istediğiniz araca sahip olabilirsiniz.

Banka kredisi ile araç sahibi olmak isteyenlerin aklına birçok soru takılacaktır. Bankalardan en uygun araç kredisin nasıl alırım? Geri ödemeler nasıl olacak, maliyeti nedir? Masraflar ne kadar tutar diye merak ediyorsanız, bir taşıt kredisi hesaplama aracı kullanarak tüm merak ettiğiniz soruların cevabına ulaşabilirsiniz.

Taşıt Kredisi Nasıl Alırım?

Özel veya kamu bankaları kredi verme konusunda kendi kriterlerini belirlerler. Bu sebeple ki faiz oranları, istedikleri belgeler veya özel şartlar farklılık gösterebilir. Genel olarak taşıt kredisi kullanmak için belirlenen şartların başında ise bu krediyi geri ödeyebilecek gelire sahip olmak gelir. Gelirinizi de belgelemeniz gerekmektedir.

On sekiz yaşını dolduran ve SGK’lı olarak çalışan herkes banka taşıt kredisi kullanabilir. Özel sektörde veya kamuda en az altı aydır çalışma şartı da aranmakta. Sıfır araba için alacağınız aracın değeri üzerinden belirli bir oranda krediden yararlanışınız. Eğer ikinci el bir taşıt alacaksanız, aracın üzerinde herhangi bir ipotek olmamalıdır. Tabi son olarak bankalarla olan ilişkilerinizin iyi olması yani kredi notunuzun iyi olması gerekmektedir.

katilimevim-sabit-reklam