Araç Kredisi Almak

Araba almak günümüzde en önemli ihtiyaçların başında yer almaktadır. Araç almak lüks bir ihtiyaçtan çok zorunluluk haline gelmiştir. Özellikle metropollerde yaşayanlar için. Birikim yaparak bir araca sahip olmak oldukça zaman alabilmektedir. Hayat pahalılığı ve olağan yaşantınızın düzeni için belli bir miktar paraya ihtiyaç duymaktasınız ve kazancınızdan geriye hemen hemen bir şey kalmadan ay sonu gelmektedir.

Uzun zaman beklememek ve araca olan ihtiyacınızı hemen karşılamak için araç kredisi kullanabilirsiniz. Banka başvurularınızı internetten, mobil bankacılıktan veya bankanın şubelerinden yapabilmektesiniz. Bankaya başvurunuzun olumlu sonuçlanması ile hemen aracınıza kavuşarak rahatlığın keyfini sürmeye başlayabilirsiniz. İster ikinci el isterseniz de sıfır araç alımlarınız için bankalardan kredi kullana bilmektesiniz.

Araç Kredisi Başvurusunda Kredilendirme Oranı Nedir?

Her bankanın araç kredisi faiz oranları farklılık göstermektedir. Bu nedenle araç kredisi için ilk önce uzun zamandır müşterisi olduğunuz bankanın size sunduğu oranları dikkate almalısınız. Daha sonra ise kampanya döneminde olan ve kredi faiz oranlarını biraz daha düşürmüş olan bankaların araştırmasını yapmaya başlamalısınız. Bu sayede en uygun krediyi veren bankayı bularak gerekli işlemlere başlayabilirisiniz.

İnternet üzerinden araştırma yaptığınız zaman bankaların kendilerine ait olan sayfalarda taşıt kredisi hesaplama aracı olduğunu hemen fark edeceksiniz. Almak istediğiniz aracın fiyatını vs gerekli alanlara girerek aylık taksit tutarlarını, kredi faiz oranlarını kolaylıkla görebilirsiniz. Bankaların araç kredisi için uyguladıkları faiz oranları 0,94 ile 1,15 arasında değişim göstermektedir. Farklı banka seçenekleri bu faiz oranları ile mutlaka değerlendirilmelidir.

Banka kredilerini kullanırken vade seçeneğinin de faiz oranları ve taksitler üzerindeki etkisini göz ardı etmeyiniz.

Bankalar Aracın Ne Kadarını Kredi Olarak Vermektedir?

Bankalar taşıt kredisi verirken sıfır veya ikinci el araç fark etmeksizin asla aracın tamamını ödememektedir. Banka başvurunuzun ardından almak istediğiniz araç için değer belirlemesini yaptıktan sonra %60 ila %80 oranında olan tutarı kredilendirmektedir. Almak istediğiniz araç için kısmen de olsa bir miktar paranın elinizde olması gerekmektedir. Bankanız ize 60 aya kadar vade seçeneği de sunacaktır.

Bankaya başvurunuz esnasında araç kredisi şartları içerisinde kefil ve araç ipoteği gibi konularda yer alabilmektedir. Bu nedenle tüm detayları öğrendikten sonra kredi alım işlemlerini tamamlamalısınız.

katilimevim-sabit-reklam