Araba Kampanyaları İçin Dikkat Çeken Ayrıntılar

Araba satışlarını arttırmak ve araba piyasasını hareketlendirmek için araba firmaları faizsiz araba kampanyaları başta olmak üzere farklı farklı kampanyalar yapmaktadırlar. Hatta bazı araba firmaları bankalarla işbirliği yapıp belli bir tutar ya da belli bir vadeye kadar faizsiz araba kredisi kullandırmaktadırlar. Ama bankadan araç kredisi kullanmak istemeyen hiç peşinatsız senetle araba almak isteyenler kendilerine uygun ödeme seçeneklerine yönelmektedirler. Bankalar dışındaki finans kuruluşları da peşinatsız senetle araba sahibi olmak isteyenlerin çaldıkları bir kapı olmuştur.

Araba Kampanyalarında Neler Vardır

İnişli çıkışlı bir ekonomiye sahip olan ülkemizde araba satışlarını arttırıp araba piyasasını hareketlendirmek için araba firmaları hem sıfır araba hem ikinci el araba satışlarında kampanyalar yapmaktadırlar. Taksitle araba sahibi olmak isteyenlerin ilgisini çeken bu kampanyalardan bazıları;

  • Araba firmaları bankalarla iş birliği yapıp satın alınacak arabanın satış değerinin hepsine araç kredisi kullanımı sağlayabilirler. Bu peşinatsız araba almak isteyenlerin ilgisini çeken bir kampanyadır.
  • Aynı şekilde bankalarla iş birliği yapan araba firmaları belli bir tutar ya da belli bir aya kadar kullandırılan araç kredilerinde sıfır faizle kredi kullanımı yaptırabilirler. Böylece faizsiz taksitle araba almak isteyenler bu fırsattan yararlanabilirler.
  • Araba almak isteyen ama farklı sebeplerle bankadan araç kredisi kullanmak istemeyen, kullanamayan kişiler için de araba firmaları senetle araba satışı yaparak, bu tarz müşterileri de araba sahibi yapmaktadırlar. Senetle araba almak isteyenlerin araba firmalarının kendi bünyelerinde belirledikleri kriterleri sağlıyor olmaları gerekmektedir.
  • Araba firmaları hem rekabet ortamında kendilerini ön plana çıkarmak hem de araç satışlarını arttırmak için araba alan müşterilerin belli bir dönem akaryakıt masraflarının karşılanması, satın alınan aracın belli dönemlerde bakımlarının ücretsiz yapılması gibi küçük hediyeler verirler. Bu küçük hediyeler de araba alacak kişilerin bu hediyeleri veren firmaları tercih etmelerini sağlar.

Bankadan Araç Kredisi Alamama Sebepleri

Bankadan araç kredisi alıp faiz ödemek istemeyenler faizsiz araba alma yollarını araştırmaktadırlar. Kendi isteği ile faiz ödemek istemeyenlerin yanında bankadan kredi alamayan kişiler de faizsiz araba almak seçeneklerini araştırırlar. Bankaların kredi verme kriterlerine uymayan kişiler de (geçmişteki ödemeleri düzensiz olanlar, geliri yetersiz olanlar) senetle araba alma yolunu seçip araba sahibi olurlar.

katilimevim-sabit-reklam