Araba Faizsiz Kredi İle Nasıl Alınır?

Araba ya da ev sahibi olmak adeta toplumsal bir gereksinim ve dürtü haline gelmiştir. Pek çok insan gerekli birikimleri ve üstün çabayı mümkün olan en kısa zamanda ev almak için yapmaktadır. Toplumumuzda bir diğer ilginç özellik de, öncelikle ev ardından da araba almak olarak gözükmektedir. Ancak son dönemde yapılan kampanya ve iyileştirmeler ile bu anlayış değişeceğe benziyor.

Ev sahibi olmak senetle ev almak ya da kiracıya ev seçenekleri ile sunulduğunda uzun vadeye yayılan bir ödeme planından bahsedilmektedir. Araç alımlarında, eski anlayış ve evden sonra araba alınabilir görüşü değişecek gibi duruyor. Nitekim son yapılan kampanya ve avantajlı paketler ile peşinatsız araba almak isteyenlere özel kira öder gibi ödeme seçenekleri sunulmaktadır.

Araç Satış Noktalarında Faizsiz Kredi Şartları

Araç almak isteyenler için 0 alımlarda önemli kampanyalar yapılmaktadır. Faizsiz araba alınabilecek nadir koşullardan bir tanesi, araç showroomlarında ve ilgili galeriler aracılığı ile sunulmaktadır.Az bir peşinat ödeyerek ya da peşinat dahi ödemeden, 0 araçlar için kredi desteği %0 faiz oranı ile sağlanmaktadır.

Bu sistem ile adeta senetle araba alma koşulları oluşmaktadır. 2 ya da 3 yıl vadeye yayılan alımlarda, özellikle kamu ve askeri personellere özel de kampanyalar tanımlanmaktadır.  Örneğin A marka aracın, B marka modeli 120 bin satış fiyatı olsun. Bu durumda ortalama 60 bin tutarında birikiminiz var ise, %0 ya da makul faiz oranı ile araca sahip olabilmektesiniz.

Faizsiz Araba için Diğer Fırsatlar

Faize ya da peşinata uğramadan taksitle ev alma ve faizsiz ev sahibi olmak oldukça yaygındır. Taksitle ev al seçenekleri TOKİ ya da başka kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Bununla birlikte araba alacaklara özel de gelişmeler yaşanmaktadır. Buna göre araç sahibi olmak isteyen vatandaşlar, faizsiz araba için katılım bankalarını düşünebilir.

Son dönemlerde artan ilgi ile birlikte faizsiz kredi sağlayan ve komisyon ödemeleri şeklinde çalışan kuruluşlar da tercih edilebilir. Böylece hem faize bulaşılmamış hem de birikim olmadan da ev ya da araba sahibi olunmuş olmaktadır.

katilimevim-sabit-reklam