Araba almanın yolları

Günümüz şartlarında toplu taşıma araçlarına binmek adeta bir kabus haline dönmüştür. Bu noktada çoğu insan kendi arabasına sahip olmak ister. Nakit ödeme ile araba alacak durumda olmayan kişiler araba almanın kolay yollarını aramaya başlarlar. Kredi kullanarak araba almak bu kolay yollardan biridir; kredi puanı düşük olup kredi kullanamayan veya faiz ödemek istemeyen alıcıların bir tercihi de senetle araba almaktır.

Araç piyasasında senetle araba satan bir çok otomobil edindirme merkezi bulunmaktadır. Senetle araç satan firmaları internet üzerinden bulmak oldukça kolaydır. Araç satış merkezlerini tespit ettikten sonra, geriye başvurmak kalır. Genellikle alıcılara yine internet üzerinden, doldurulmak üzere form sunarlar. Formu doldurduktan sonra, firmanın müşteri temsilcisi başvurulara kısa sürede dönüş sağlar.

Peşinatsız araba alınır mı?

 Nakit ödeme ile araba alabilecek durumda olanlar, zaten başka bir alım yolu arayışına girmeyeceklerdir. Araba almak için peşinatı olmayanlar, kredi kullanmak istemeyenler senetle araba alabilirler. Firmalar küçük bir peşinatın ardından ödemeleri taksitlendirirler, böylece peşinatsız senetle araba alma imkanı sağlamış olurlar. Bu anlaşma, müşteri temsilcisi ile yapılacak görüşmeyle doğru orantılıdır.

Müşteri temsilcisi görüşme sırasında, alıcıdan gelir belgesi talep edecektir. Firmaların tek istedikleri düzenli ödemelerdir. Araç satan bu firmaların, alıcının ve hane çalışanlarının toplam ortak gelirini görüp ikinci el taksitle araç satışı yapması mümkündür. Ayrıca alıcının gelirine göre çeşitli taksit ve vade seçenekleri sunuyorlar. Yani senetle araba sahibi olmak hiç zor değil.

Artık araba almanın vaktidir 

Bir zamanlar sadece parası olanlar araba sahibi olabiliyordu. Günümüzde araba almak için çok fazla bir birikime ihtiyaç yok. Kredisiz, faizsiz hatta kefilsiz, az bir peşinat ile veya peşinatsız senetle araba alınabiliyor. Tek yapılması gereken bu tarz araç satan firmaları bulmak, karşılaştırmak ve değerlendirmek. En son ise başvuruda bulunmak. Sıfır ve 2.el senetle araba satan bu firmalarda, bir çok marka ve modelden araç bulma kolaylığı var. Bu satıcı firmaların arasında, araç markasını imal eden büyük firmalara rastlamak mümkün. Hiç durma, araştır ve başvur, seninde bir araban olsun.

katilimevim-sabit-reklam