Ankara’da Araba sahibi olmak

Ankara, araba piyasasının çok hareketli olduğu bir yerdir. Çok kalabalık olması, kentin büyük olması ve insanların ihtiyaç olarak görmesinden dolayı çeşitli araba alış ve satış yöntemi bulunmaktadır. Araba sahibi olmak isteyenler için Ankara çok güzel imkanlar sunmaktadır. Bu yöntemler arasında eskiden çok tercih edilen fakat şimdilerde pek rağbet görmeyen taşıt kredileri vardır.

Taşıt kredileri taksitle araba alma düşüncesinde olanların en fazla kullandıkları yöntemdir. Kredi ile alınan arabanın borcunun taksitle ödendiği doğrudur. Fakat burada insanların kabul etmedikleri mevzu faizden dolayı arabanın değerinin nerdeyse iki katının bankaya geri ödenmesidir. Banka arabayı peşin olarak alıp müşterisine üzerine faizini, dosya masrafını, ek kalemleri ekleyerek satar. Müşterisinden alacaklarını uzun vadede taksitle tahsil etmesi kolaylık olarak görülür.

Ankara Araba Markalarının Kampanyaları

Bankaların ek aldığı masraf fazla olduğundan son zamanlarda pek rağbet görmemektedir. Taşıt almak için kullanılan yöntemlerden biri de markaların kampanyalarıdır. Araba almak için kampanyalar bazen çok avantajlı olmaktadır. Markalar yıllık araç satış cirosunu yakalayamadıysa kampanyalar yaparak daha çok araba satmaya çalışır. Daha çok satabilmek için uzun vade, sıfır faiz ve peşinatsız gibi kampanyalar düzenler.

Aslında devamlı surette markaları takip etmeniz size çok güzel fırsatlar sunar. Kampanyaların dezavantajı, marka ile sınırlı olması ve ne zaman yapılacağının belli olmamasıdır. İhtiyacın olduğu zaman kampanyanı yapılması harika olacaktır. Şayet düşüncenizde araba almak varsa ve aceleniz yoksa markaların kampanyalarını beklemeniz sizi karlı çıkaracaktır.

Ankara’da Faizsiz Araba Alabilmek

Faiz, paranın para ile satılması olup en çok bankalar tarafından kullanılmaktadır. Kamu ve özel bankaların hepsi işlemlerini faizle yaparlar. Taşıt kredisi alındığında geri ödemesi faizli yapılır. Şayet faize bulaşmadan taşıt kredisi almak istiyorsanız katılım bankalarının fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Katılım bankaları faizle değil kar payıyla hizmet verir.

Fakat katılım bankaları da size taşıtın değerinin en fazla %70’ni verecek geri kalanını peşinat olarak isteyecektir. Faizsiz Araba almak için bir diğer yöntem ise dayanışmaya dayalı kurumlardır. Altın günü mantığı ile çalışan bu kurumlarda peşinat, faiz ve kredi yoktur. Alacağınız arabanın değerini belirleyip kaç vadede ödeyecekseniz o kadar kişinin bulunduğu gruplara dahil olarak aracınızı alabilirsiniz.

katilimevim-sabit-reklam