0 Faizli Araba Kampanyaları

Ev ya da araba almak istendiğinde tüketiciler için faizsiz araba ve peşinatsız araba fırsatlarının bir arada bulunduğu seçenekler avantajlı olarak kabul edilmektedir. Belli seviyede birikime sahip olmayan, ya da birikiminin üzerinde marka ve model talebi olan vatandaşlar için destek kredileri ve faizsiz sağlanan primler mevcuttur.

2019 yılının ilk çeyreğinin tamamlandığı ve yaz mevsimine doğru gidildiği son günlerde, araç fiyatları da yaz mevsiminin gelişi ile birlikte artış eğilimine girmiştir. Ev sahibi olmak isteyenler gibi araç almak isteyenler Pazar fiyatları artmadan elini çabuk tutmalıdır. 2019 yılına damga vurması beklenen ve sunduğu teklifler sayesinde kira öder gibi araba sahibi olmanıza yarayacak son gelişmeler neler?

KDV İndirimleri Araç Fiyatlarını İndiriyor!

Kamu tarafından sağlanan KDV ve ÖTV indirimleri gibi teşvik paketleri araç fiyatlarında aşağı doğru bir hareketlendirme sağladı. 0 ve ikinci el araç satışına devam eden ünlü otomobil bayileri de Mart Nisan ve Mayıs Bahar paketlerini ve araç fiyatlarını ilan ettiler. 2019 bahar kampanyası sayesinde senetle araba alır gibi, düşük peşinatlarla ve uzun taksit dönemi ile araba sahibi olabileceksiniz.

Binek otomobil ile ticari araçlarda çok sayıda araç satış noktalarında dikkat çeken bahar kampanyası uygulanmaya başladı. Artan kredi faizleri nedeniyle önemli oranda azalan araç satışlarına, ivme kazandırmak için araç satış noktaları kredi ve diğer şartlar için kolaylık sağlamaktadır. Araç alıcısı ile protokol düzenleyerek, bankaya ibraz edilmek üzere belge de hazırlanmaktadır.

Bu sayede bankaya verilen güvence ile kredi kullanma şansı artmaktadır. Taksitle ev alma ya da birikimle ev almak gibi zor olmasa da araç fiyatlarının da artışı, piyasa da akışı daralmasına neden olmaktadır.

Peşinatsız Araba Almak için İstenen Gereksinimler

Araba almak amacıyla 0 satış mağazalarına ulaşan tüketiciler için avantajlar sunulmaktadır. Kira öder gibi araba sahibi olmak için satış temsilcileri de bazı koşulların sağlanmasını talep etmektedir. Buna göre;

  • Yeterli düzeyde gelirin olduğuna dair belge,
  • Kredi notunun yüksek olması,
  • Sağlanacak kredi için yeterli limite sahip olunması gereklidir.

Belirtilen şartlar sadece araba alırken değil aynı zamanda da senetle ev almak hariç olmak üzere;

  • Kiracıya ev aldırırken,
  • Faizsiz ev almak istendiğinde de karşılaşılan güçlükler olarak görülmektedir.
katilimevim-sabit-reklam